Wybór obrączek to nie lada wyzwanie, ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu dwojga zakochanych w sobie ludzi a obrączka jest najważniejszym symbolem połączenia ich węzłem małżeńskim. Obrączki to z reguły zakup na całe życie, warto więc wybrać złoto dobrej próby, wykonane solidnie tak aby służyły nam na co dzień do końca naszych dni. Nie zostawiajcie też tego zakupu na ostatnią chwilę, aby mieć możliwość ewentualnej zmiany rozmiaru a także żeby móc wybrać to co naprawdę będzie Wam odpowiadało.

Chcąc pomóc Państwu w wyborze najważniejszego zakupu związanego ze ślubem i jednocześnie zaprezentować nieograniczony wybór obrączek jakie możemy zaoferować, przygotowaliśmy poradnik na temat tego jak wybrać obrączki idealne. Prezentowane na naszej stronie oraz w naszych salonach obrączki można modyfikować na wiele sposobów, możecie wybrać kolor złota, próbę, rodzaj i oprawę kamienia, szerokość, rodzaj matu oraz przekroju.

Zacznijmy więc po kolei, pierwszą sprawą o którą pytają klienci jest rozmiar, nie martwcie się w salonie na pewno dobierzemy odpowiednie wielkości, mamy wykwalifikowany personel który ma bardzo duże doświadczenie, więc dobór rozmiaru pozostawcie nam. Wybierając obrączki przez stronę internetową i nie znając swoich rozmiarów można posłużyć się tabelą rozmiarów gdzie pokazano jak samodzielnie w domowych warunkach dobrać rozmiar do obwodu palca. W naszych salonach rozmiar ma znaczenie, ponieważ od rozmiaru uzależniona jest cena, co oznacza że przy większych obrączkach jest analogicznie więcej złota a przy mniejszych mniej.

Przejdźmy więc do istotnego aspektu jakim jest próba oraz barwa złota, wyróżniamy:

 • obrączki z żółtego złota – klasyczny, standardowy kolor złota
 • obrączki z białego złota – obrączki złote z domieszką niklu
 • obrączki z białego złota – z domieszką palladu dla osób uczulonych na nikiel
 • obrączki z różowego złota – obrączki złote z domieszką miedzi
 • obrączki z palladu – obrączki w całości wykonane z palladu dla osób uczulonych na nikiel
 • obrączki z platyny – opcja dostępna dla klasycznych wzorów obrączek
 • obrączki rodowane – obrączki w dowolnym kolorze, dodatkowo pokryte rodem (metalem szlachetnym bielszym od białego złota)

Powyższe barwy złota możemy wykonać w różnych próbach:

0,3330,5850,7500,5000,6000,950
żółte żółte zółte
białe (nikiel) białe (nikiel)
białe (pallad 10,5%) białe (pallad 14%) białe (pallad 13.5%)
białe (pallad 19,5%) białe (pallad 15.5%)
różowe różowe
palladowe palladowe palladowe
platyna  platyna

Kiedy już dokonamy wyboru barwy i próby złota możemy przejść do rodzaju przekroju (profili) obrączek, które dostępne są aż w 18 wariantach. Wyboru profilu obrączek możemy dokonać spośród: płaskiego, wklęsłego, fazowanego zaokrąglonego gładkiego i zdobionego. Najwygodniejsze w noszeniu są profile zaokrąglone od wewnątrz co ułatwia wsuwanie obrączki na palec i są zdecydowanie wygodniejsze od prostego profilu.

obraczki4.jpg

Kolejną opcją jest rodzaj matu, których mamy 8 w zależności czy wolą Państwo obrączki polerowane z połyskiem czy raczej w macie możecie wybrać spośród prezentowanych wzorów.

Ważną sprawą jest też szerokość obrączek, możemy wykonać obrączki od 2mm do 10mm.

Dla osób, które w obrączkach chciałyby mieć oprawiony kamień, proponujemy aż 16 możliwości. Oprawiamy w ten sposób zarówno cyrkonie jak i brylanty w różnych wielkościach.

obraczki5.jpg

Podsumowując, poza wymienionymi możliwościami modyfikacji obrączek w ramach zamówienia oferujemy:

 • grawer gratis
 • wieczystą gwarancję na jakość stopu i wykonania
 • korzystne warunki rozliczenia złomem złota
 • możliwość korekty rozmiaru oraz odnowienia i naprawy każdej zakupionej u nas obrączki

Mamy nadzieję, że nasz poradnik ułatwi Państwu zakup obrączek, zawsze też służymy naszą pomocą w salonach, ale również telefonicznie, mailowo (poprzez formularz z zapytaniem na stronie internetowej naszego sklepu) oraz poprzez wysłanie wiadomości na Facebooku.

 • Zarejestruj się

Rejestracja

Posiadasz konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło